LtIEn Skirsnemunės kaimo bendruomenė mail Svetainės medis
www.skirsnemune.lt
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba
 

        Dienos vaizdelis

           Svetainės naujienos

 

 

 

      Orai Skirsnemunėje

Skirsnemunės kaimo bendruomenė
Nemuno g. 33, Skirsnemunė,
LT-74486 Jurbarko raj.
Įmonės kodas: 258755920
A/s: LT 734010044300066589

Svetainės administratorė
Audronė VAIVADIENĖ
Tel. +370 614 89695
enonava@gmail.com

Naujienos
 

Skirsnemuniškiai šventė Jurgines

          Balandžio 23 d. – Jurginės. Tai – atgimstančio pavasario sutiktuvių, žemės darbų pradžios šventė. Paminėti šią dieną visi rinkosi prie Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus, kur vyko tradicinės Jurginių apeigos. Šios šventės apeigos labiausiai susijusios su apeiginės duonos kepimu, jos aukojimu ir ritualiniu valgymu. Jurginių dieną nors viena riekelė duonos turi būti užkasama į dirvą – kad metai būtų sotūs ir derlingi. Nuo seno žinoma, kad balandžio 23 diena – tinkamiausias metas sėti rūtas – tada jos ilgai ir gražiai žaliuos. Visas šias apeigas atliko mažieji skirsnemuniškiai, o apie Jurginų tradicijas ir pavasario laukimą susirinkusiems pasakojo Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė“ vadovė Birutė Bartkutė. Smagią nuotaiką dovanojo folklore grupės „Imsrė“ dainininkės. Susirinkę mažiausieji skirsnemuniškiai ypač džiaugėsi puikia švente ir vaišinosi kvapniausiais kaimiškais patiekalais.

Info: www.jurbarko-kc.lt

Kaziuko mugė Skirsnemunėje
Vasario 16-oji Skirsnemunėje
Vasario 16-osios vidurdienį aktyviausi ir sportiškiausi skirsnemuniškiai, paraginti Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojo G. Steponaičio, susirinko į bėgimą „Už Lietuvą!“, kurio metu, nešini trispalve, įveikė daugiau kaip 3 km trasą Skirsnemunės miestelio gatvėmis. Po bėgimo Skirsnemunės kaimo bendruomenės moterys visus vaišino arbata ir žagarėliais. O 16 val. sausakimšoje Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus salėje prasidėjo iškilmingas koncertas „Sveikinkime Lietuvą“. Visiems susirinkusiesiems vieningai sugiedojus „Tautinę giesmę“, gražiai papuoštoje scenoje pirmieji pasirodė Skirsnemunės mėgėjų teatro (vad. B. Šneiderienė) aktoriai, parodę visus sujaudinusį 2018 metų Dainų šventei parengtą publicistinį vaidinimą „Eisim namo“, pasakojantį apie Vydūną ir Jurgį Baltrušaitį. Po jų vakaro vedėja Skirsnemunės skyriaus kultūrinės veiklos organizatorė Rūta Zmejauskienė į sceną pakvietė Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinius, kurie skaitė eiles, šoko ir dainavo. Koncerte taip pat pasirodė Skirsnemunės skyriaus kolektyvai: šiuolaikinių šokių grupė „Enigma“ (vad. R. Plikusienė), linijinių šokių grupė „Svaja“ (vad. R. Plikusienė), Pilies kaimo moterų ansamblis „Vikinda“ (vad. O. Jurėnienė). Įspūdinga patriotine daina visus sužavėjo Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos IX ir X klasių mokinių ansamblis. Vakarą smagiomis dainomis bei melodijomis užbaigė svečiai – Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela (vad. J. A. Grygartas). Džiugu, kad skirsnemuniškiai taip vieningai, aktyviai ir linksmai paminėjo 100-ąjį atkurtos Lietuvos gimtadienį.
Praūžė triukšmingos Užgavėnės Skirsnemunėje, Giržiuose ir Žindaičiuose

        Vasario 13 d. ypatingai triukšminga buvo visame Jurbarko rajone – ne viename miestelyje ar kaime buvo galima sutikti linksmus Užgavėnių persirengėlius, vaikučius, nešinus blynais ir saldainiais ar linksmai grojančius muzikantus. Labiausiai Užgavėnių šėlsmo ir atbildančių persirengėlių laukė skirsnemuniškiai kieme vaikučiai, pasipuošę gražiausiomis kaukėmis, kartu šoko, dainavo ir žiemą lauk vijo. Vaikai su Lašininiu, Kanapiniu, meška, raganaite ir kitais personažais ne tik ratelius žaidė, bet ir gražią Morę degino. Girdžiuose buvo sudeginta tikra tradicinė Morė, vyko Lašininio ir Kanapinio kova, skambėjo dainos, sukosi smagūs rateliai, vyko įvairūs žaidimai. Užgavėnių persirengėliai linksmindami gyventojus vaikščiojo po kaimelį ir visiems linkėjo kuo greičiau išvaryti žiemą iš kiemų. Taip pat linksmai žiemą išvijo ir žindaitiškiai – nuo ryto pradėję kelionę po kaimus, vakare visi susirinko prie didelio laužo, kuriame sudegino Užgavėnių simbolį – gražuolę Morę. Šventėje netrūko linksmų personažų, skambių dainų, nuotaikingų šokių ir, žinoma, skanių blynų.

info: www.jurbarko-kc.lt

 

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Skirsnemunėje

         Penktadienį, sausio 12-tą, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinė mokykla kartu su Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriumi pakvietė visus į sausio 13-tosios minėjimą. Skirsnemunės seniūnas Aidas Mozūraitis, pakvietė visus prisiminti, kuo ši data ypatinga kiekvienam iš mūsų. Mokyklos 9-10 klasės mokinių ansamblis padovanojo gražią dainą „Kovotojui“. Renginio vedančioji K. Kliukienė priminė svarbiausius sausio 13-tosios faktus, skatino visus pamąstyti kas mes būtumėm be „Laisvės gynėjų dienos“. Vėliau mokiniai parodė kompoziciją „Žuvę už mūsų laisvę“. Renginys baigėsi dainomis apie Lietuvą, kurias dovanojo mokyklos pradinukų choras.

Info: www.jurbarko-kc.lt

Padėkos vakaras Skirsnemunėje

          Metų pabaiga – geriausias laikas pažvelgti atgal, įvertinti prabėgusių metų įvykius ir padėkoti vienas kitam... Padėkoti už ištiestą pagalbos ranką, pasakytą gerą žodį ar įgyvendintą gražią iniciatyvą...

            Todėl ketvirtadienį, gruodžio 28-ąją, Skirsnemunės kaimo bendruomenė bei Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus darbuotojai ir kolektyvai miestelio gyventojus sukvietė į pirmą kartą surengtą Padėkos vakarą. Vakarą žaismingu šokiu pradėjo šiuolaikinių šokių grupės „Enigma“ (vad. R. Plikusienė) vaikai, Skirsnemunės mėgėjų teatro (vad. B. Šneiderienė) aktoriai pristatė lyrišką, susimąstyti kviečiančią kompoziciją apie motiną bei tėviškę, romantišką šokį atliko linijinių šokių grupės „Svaja“ (vad. R. Plikusienė) moterys, o prie gražiai padengtų, suneštinėmis vaišėmis nuklotų stalų susėdusius žiūrovus pasveikino vakaro sumanytoja ir vedėja, Skirsnemunės skyriaus kultūrinės veiklos organizatorė Karolina Kliukienė, Skirsnemunės seniūnas Aidas Mozūraitis ir Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas.

            Vėliau atėjo metas padėkoti. „Kiekvienam iš Jūsų galima tarti didelį Ačiū už pačius įvairiausius dalykus. Tačiau šiandien ypatingą AČIŪ norime tarti keletui žmonių, kurie vienaip ar kitaip prisideda prie to, kad gyventumėme nuolat gražėjančioje Skirsnemunėje“ – kalbėjo vakaro vedėja Karolina Kliukienė. Padėkos už aktyvią veiklą Skirsnemunėje įteiktos kun. Mindaugui Kairiui, skirsnemuniškei poetei Julijai Galbuogienei, aktyviems įvairių bendruomenės renginių organizatoriams ir dalyviams: Daliui Tamošaičiui, Benediktui Diliui, Editai Lendraitienei ir Ilonai Ruškytei.

            Vakaro metu susirinkusiesiems koncertavo jurbarkietis kompozitorius ir atlikėjas Kęstutis Vasiliauskas, šoko šiuolaikinių šokių grupės „Enigma“ ir linijinių šokių grupės „Svaja“ šokėjos.

           Išdalijus apdovanojimus, padėkos vakare apsilankė ir pats Kalėdų senelis, lydimas žaismingo šuniuko, bei surengė kalėdinių dovanų aukcioną, kuriame aktyviai dalyvavo visi. Susirinkę skirsnemuniškiai neskubėjo skirstytis, šventiškai papuoštoje salėje dar ilgai skambėjo muzika, kalbos ir juokas, sukosi šokančios poros... Džiugu, kad Skirsnemunės bendruomenėje gimė ši nauja, graži tradicija, nes žmonių, kuriems galima ir reikia padėkoti čia visada buvo ir bus...

INFO: www.jurbarko-kc.lt

 

Ponaitis Kidulių dvare

           Gruodžio 1 d., Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus mėgėjų teatras (vad. B. Šneiderienė) lankėsi netolimoje kaimynystėje – Kidulių dvaro rūmuose. Ten aktoriai pristatė A. Griciaus komediją „Ponaitis“. Pamatyti nuotaikingą spektaklį susirinkę žiūrovai neliko nusivylę – palydėjo aktorius nuoširdžiais aplodismentais ir padėkos žodžiais, taigi skirsnemuniškiai grįžo patenkinti puikiu pasirodymu.

Info: www.jurbarko-kc.lt

Skirsnemunėje sužibo Kalėdų eglutė

             Ankstyvą gruodžio 12 dienos rytą, likus 12 dienų iki Šv. Kalėdų Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyrius kartu su visa Skirsnemunės bendruomene įžiebė Kalėdų eglutę. Laukdami atvykstančio Kalėdų Senelio, vaikučiai kartu su besmegeniais šoko ir dainavo (vad. R. Plikusienė). Skirsnemunės seniūnas A. Mozūraitis pasveikino visus susirinkusius. Šventėje svečiavosi ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, administracijos direktorė Vida Rekešienė. Meras visus pasveikino, palinkėjo gražių artėjančių švenčių. Po eglutės įžiebimo visi rinkosi į Skirsnemunės skyriaus salę, kur mokyklos mokiniai parodė spektaklį „Pasiklydusios pasakos“ (vad. K. Kliukienė). Visus smagiai dienai nuteikė pasiklydę pasakų personažai.

info: www.jurbarko-kc.lt

Liūdna katinėlių  istorija su laiminga pabaigaLiūdna katinėlių istorija su laiminga pabaiga
Šilta, jauki adventinė popietė SkirsnemunėjeŠilta, jauki adventinė popietė Skirsnemunėje
Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena -gyvenimo siekiamybė'Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena -gyvenimo siekiamybė'
Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena - gyvenimo siekiamybė"Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena - gyvenimo siekiamybė"
Daugiau rudens lygiadienio foto (N.Miliūnienė)Daugiau rudens lygiadienio foto (N.Miliūnienė)
Rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena – ant  Kartupėnų piliakalniųRudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena – ant Kartupėnų piliakalnių
Šv. Baltramiejus visus sukvietė į SkirsnemunęŠv. Baltramiejus visus sukvietė į Skirsnemunę
Skirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmęSkirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmę
Audros debesis SkirsnemunėjeAudros debesis Skirsnemunėje
Gedulo ir vilties dienaGedulo ir vilties diena
Skirsnemunėje paminėta Tarptautinė šeimos dienaSkirsnemunėje paminėta Tarptautinė šeimos diena
SveinimasSveinimas
Jurginės SkirsnemunėjeJurginės Skirsnemunėje
Kaziuko mugė mokyklojeKaziuko mugė mokykloje
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas SkirsnemunėjeLietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Skirsnemunėje
AkcijaAkcija
Lietuvos Laisvės gynėjų dienos minėjimas SkirsnemunėjeLietuvos Laisvės gynėjų dienos minėjimas Skirsnemunėje
SveikinimasSveikinimas
Skirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė RėkyvojeSkirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė Rėkyvoje
Skirsnemuniečių sėkmė „Atžalyno“ scenojeSkirsnemuniečių sėkmė „Atžalyno“ scenoje
Spalvinga ir graži Skirsnemunės miestelio šventėSpalvinga ir graži Skirsnemunės miestelio šventė
Skirsnemunės teatro premjera Skirsnemunės teatro premjera
Skirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė VIII tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Prie dvaro“Skirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė VIII tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Prie dvaro“
Skirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmęSkirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmę
Apie stovykląApie stovyklą
Skirsnemunės „Svajos“ šokėjos sukosi Pagramančio „Šokių pynėje“Skirsnemunės „Svajos“ šokėjos sukosi Pagramančio „Šokių pynėje“
Gedulo ir vilties dienos minėjimas SkirsnemunėjeGedulo ir vilties dienos minėjimas Skirsnemunėje
Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vizitas Panemunės pilyjeMinistro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vizitas Panemunės pilyje
Kaip Bronius Pauža Panemunės  pilyje skalbėKaip Bronius Pauža Panemunės pilyje skalbė
Šeimos dieną skirsnemuniškiai paminėjo šventėje „Mes kartu“Šeimos dieną skirsnemuniškiai paminėjo šventėje „Mes kartu“
Žibuoklėm pražydo...Žibuoklėm pražydo...
Koncertas "Tau mama"Koncertas "Tau mama"
Skirsnemunėje ir Pilies I kaime – dainingos ir smagios naujienosSkirsnemunėje ir Pilies I kaime – dainingos ir smagios naujienos
Skirsnemuniškių „Ponaitis“ svečiavosi EržvilkeSkirsnemuniškių „Ponaitis“ svečiavosi Eržvilke
Velykinis sveikinimasVelykinis sveikinimas
Kaziuko mugėKaziuko mugė
Linos virtuvė džiugina šeimą ir... turistusLinos virtuvė džiugina šeimą ir... turistus
Daininga ir jauki Valentino dienos šventė SkirsnemunėjeDaininga ir jauki Valentino dienos šventė Skirsnemunėje
Skirsnemunės „Ponaitis“ pristatytas Paulių bendruomeneiSkirsnemunės „Ponaitis“ pristatytas Paulių bendruomenei
Užgavėnių šventė Skirsnemunėje 2016Užgavėnių šventė Skirsnemunėje 2016
Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 25-mečio minėjimas SkirsnemunėjeLietuvos Laisvės gynėjų dienos 25-mečio minėjimas Skirsnemunėje
SveikinimasSveikinimas 2015.12.23
Skirsnemuniškių „Tariamas ligonis“ pristatytas Kudirkos Naumiesčio žiūrovamsSkirsnemuniškių „Tariamas ligonis“ pristatytas Kudirkos Naumiesčio žiūrovams 2015.12.02
Rudens vakaronė SkirsnemunėjeRudens vakaronė Skirsnemunėje 2015.12.02
Futbolo varžybos SeredžiujeFutbolo varžybos Seredžiuje 2015.10.09
Šeštadienį Skirsnemuniečiai šoko kartu su visa LietuvaŠeštadienį Skirsnemuniečiai šoko kartu su visa Lietuva 2015.09.22
„Šiluvos devyndienio“ renginių ciklą pradėjo skirsnemuniškių spektaklis„Šiluvos devyndienio“ renginių ciklą pradėjo skirsnemuniškių spektaklis 2015.09.08
Sūduvos mėgėjų teatro festivalyje geriausiu išrinktas skirsnemuniškių „Tariamas ligonis“!Sūduvos mėgėjų teatro festivalyje geriausiu išrinktas skirsnemuniškių „Tariamas ligonis“! 2015.09.08
Dviguba dovana Skirsnemunės mokyklaiDviguba dovana Skirsnemunės mokyklai 2015.09.01
...penki žadėjo, tik šeštas vedė......penki žadėjo, tik šeštas vedė... 2015.08.24
img
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba

www.skirsnemune.lt

Svetainių kūrimas optimizavimas        Svetainiu tinklapiu kurimas www.proweb.lt optimizavimas