LtIEn Skirsnemunės kaimo bendruomenė mail Svetainės medis
www.skirsnemune.lt
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba
  
Šv. Jurgio bažnyčia
Naujas klebonas 2010.06.28

       Skirsnemunės šv. Jurgio parapija turi naują kleboną  Egidijų Perioką (1967.12.22). Atkeltą iš Rumšiškių Šv. arkang. Mykolo parapijos, kurioje klebonavo vienus metus, prieš tai trylika metų vadovavo Karmėlavos Šv. Onos bažnyčiai.

       Klebono Egidijaus Perioko telefonas (8-616) 57433

img   Plačiau
Pirmoji Šv, komunija 2010.06.21

2010m. birželio 20d., sekmadienį Skirsnemunės Šv. Jurgio bažnyčioje buvo išdalinta pirmoji Šv. komunija.

Kryžius 2009.11.02

       2009m. lapkričio 02d. Lietuvos jaunimo dienų (LJD) kryžius atkeliavo į Skirsnemunės Šv. Jurgio bažnyčią. Kryžių pasitiko Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagr. mokyklos mokiniai, jaunuoliai. Lapkričio 3 d., taip pat iškilmingai Jaunimo Dienų Kryžius bus išlydėtas į Girdžius.
       Idėjos ištakos. Jau nuo 2009 m. sausio mėn. savo kelionę po visas septynias Lietuvos vyskupijas pradėjo Lietuvos Jaunimo Dienų (LJD) kryžius. Tai puiki galimybė turėti ypatingą laiką susitikimui su Kryžiumi. Tai galia paliesti kiekvieno širdį, keisti požiūrį į Kryžiaus prasmę, skatinant jau šiandien pradėti ruoštis 2010m. Lietuvos jaunimo dienoms Panevėžyje.
        Trumpas LJD Kryžiaus pristatymas
Lietuvos Jaunimo Dienų Kryžius tarsi tęstinumas Pasaulio jaunimo dienų kryžiaus, kurį pasaulio jaunimui įteikė popiežius Jonas Paulius II per 1984–ųjų, Jubiliejinių Išganymo metų Velykas. Tuomet jis sakė: “Mano mielieji jaunuoliai, baigiantis Šventiesiems Metams aš patikiu jums šių metų ženklą: Kristaus Kryžių! Neškite Jį per pasaulį kaip Kristaus meilės žmonijai ženklą ir skelbkite kiekvienam, kad tik Kristaus mirtyje ir prisikėlime galime rasti išgelbėjimą ir išganymą”. Nuo tada Kryžius tapo Pasaulio Jaunimo Dienų simboliu.

Lietuvos Jaunimo Dienų Kryžius ne tik artėjančių naujų Lietuvos jaunimo dienų ženklas, bet ir palaiminimas visam Lietuvos jaunimui ir žmonėms.

img   Plačiau
  2009.08.18
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius
Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius

2009m. rugpjūčio 16d. Skirsnemunėje lankėsi Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Šv. Jurgio bažnyčioje buvo pašventintas naujas  altorius. Jam pagaminti pinigus skyrė  Mečislovas Lileika, gyvenantis Naukaimyje. Po šv. mišių arkivyskupas suteikė sutvirtinimo sakramentą.

img   Plačiau
Pirmoji Šv. komunija 2009.06.29

2009m. birželio 28d., sekmadienį Skirsnemunės Šv. Jurgio bažnyčioje buvo išdalinta pirmoji Šv. komunija.

 

Skirsnemunės Šv. Jurgio bažnyčios vargonai XX a. pradžioje buvo sukurti meistro Martyno Masalskio dirbtuvėje Panevėžyje.

Vargonų klaviatūrų ir registrų traktūra mechaninė, oro skirstymo dėžės – kėgelinės. Dūmimo sistema labai panaši į Pumpėnų bažnyčios vargonų: trejos pleištinės dumplės – dumtuvai ir vienas didelis lygiagrečių klosčių pagrindinis rezervuaras.

Instrumento įspūdingumą ir neogotikos stiliaus didingumą išryškina stilingas vargonų prospektas. Šiais vargonais vargonavo kompozitorius Stasys Šimkus.

Dr. Girėno Povilionio informacija

 

Katalikų bažnyčia - vertingiausias Skirsnemunės architektūros paminklas, rašytiniuose šaltiniuose kaip koplyčia minima XVI a. Ji patyrė ilgą istorinę raidą, daug kartų degė, buvo atstatoma. Bažnyčioje išlikęs XVII a. varpas.
Dabartinė neogotikinė Šv. Jurgio bažnyčia pastatyta 1903 m.
Bažnyčiai tarnauja kunigas Egidijus Periokas. Skirsnemunė garsėja Šv. Baltramiejaus atlaidais.


img   Plačiau
img
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba

www.skirsnemune.lt

Svetainių kūrimas optimizavimas        Svetainiu tinklapiu kurimas www.proweb.lt optimizavimas