LtIEn Skirsnemunės kaimo bendruomenė mail Svetainės medis
www.skirsnemune.lt
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba
 

        Dienos vaizdelis

           Svetainės naujienos

 

 

 

      Orai Skirsnemunėje

Skirsnemunės kaimo bendruomenė
Nemuno g. 33, Skirsnemunė,
LT-74486 Jurbarko raj.
Įmonės kodas: 258755920
A/s: LT 734010044300066589

Svetainės administratorė
Audronė VAIVADIENĖ
Tel. +370 614 89695
enonava@gmail.com

Naujienos
 
Skirsnemunės mėgėjų teatras žiūrovams dovanojo B. Sruogos „Dobilėlio penkialapio“ premjerą

           Jau tapo gražia tradicija, kad Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės mėgėjų teatras (vad. B. Šneiderienė) skirsnemuniškius, švenčiančius miestelio dieną, nudžiugina naujo spektaklio premjera. Taigi, rugpjūčio 26-ąją šventiškai nusiteikę Skirsnemunės gyventojai būriais plūdo į Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus salę, kur jų laukė šaunus ir linksmas vaidinimas pagal Balio Sruogos komediją „Dobilėlis penkialapis“. Naujai, šiuolaikiškai ir įspūdingai režisierės Birutės Šneiderienės interpretuotas spektaklis nuo pat pradžios tiesiog pakerėjo žiūrovus, įtraukdamas į scenoje šėlstančią linksmą bufonadą. Pjesės turinys daugeliui gerai žinomas – ji nagrinėja meilės ir pavydo problemas, linksmai spręsdama ne vieną vyrą kamuojantį amžinąjį klausimą „vesti ar nevesti?“.

             „Dobilėlio penkialapio“ personažus puikiai įkūnijo jau visiems Skirsnemunės mėgėjų teatro gerbėjams gerai pažįstami aktoriai: Rasa Dilienė (ponia Bračgulienė), Mindaugas Dilys (Antanas Šiaučiūnas), Sonata Paulienė (ponia Skruzdėlienė), Edmundas Paulis (Lynas Puskepalis), Jonas Tamošaitis (Geležėlė), Albina Miliauskienė (tarnaitė Alžbutė), Vytautas Norkus (Pipynė). Puikiai į kolektyvą įsiliejo ir nauji, anksčiau Skirsnemunės teatro spektakliuose nematyti, veidai: Edita Riaukienė (Magdusė Pipynienė), Linas Burnelaitis (Šnipščiūnas), Rūta Zmejauskienė (panelė Rožė Kumpytė), o taip pat – Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro veteranas Alvydas Šimaitis (Marcelinas Šeškas).

             Po spektaklio epilogo, kuriame kiekvienas personažas gavo tai, kas jam žadėta ir ko nusipelnė, salę sudrebino audringi plojimai. Aktorius gražiai pasveikino Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis (beje, taip pat vaidinantis Konstantino Glinskio teatre), Lietuvos Respublikos Seimo narys skirsnemuniškis Ričardas Juška, Skirsnemunės seniūnas Aidas Mozūraitis. Po jų sceną užplūdo minia gėlėmis nešinų sveikintojų, dėkojančių aktoriams už suteiktas nuostabias akimirkas ir geras emocijas.

             Skirsnemunės mėgėjų teatro aktoriai nuoširdžiai dėkoja prie spektaklio premjeros sėkmės prisidėjusiems: Zigmui Morlencui – už dekoracijas, Gintarui Zareckui – už įspūdingą apšvietimą, Daliui Tamošaičiui – už įgarsinimą, Vitalijai Jonikytei – už nuostabų grimą, Audriui Sinkui – už puikias nuotraukas, o visiems žiūrovams – už šiltą priėmimą ir audringas ovacijas.

info:www.jurbarko-kc.lt

Skirsnemuniškiai šventė Šv. Baltramiejų

                Rugpjūčio 26 d., sekmadienį, nuo pat ankstaus ryto Skirsnemunės miestelį žadino kviesliai – Skirsnemunės mėgėjų teatro (vad. B. Šneiderienė) aktoriai, arklio traukiama brikele riedėjo gatvėmis ir visus skirsnemuniškius kvietė į Šv. Baltramiejaus atlaidus ir miestelio šventę.

             Atlaidai prasidėjo 10 val. Šv. Mišiomis Skirsnemunės Šv. Jurgio bažnyčioje, po kurių susirinkusieji klausėsi puikaus Kauno „Gitarijos“ muzikos mokyklos ansamblio koncerto. Vėliau miestelio stadione prasidėjo futbolo varžybos Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos taurei laimėti, kurioms nesutrukdė netgi prapliupęs lietus.

                15.00 val. iškilmingą šventės atidarymą centrinėje miestelio aikštėje savo apsilankymu pagerbė kaimynystėje esančios Panemunės pilies šeimininkai: Barbora, Kristupas ir Jurgis Eperješai su dvaro tarnaitėmis Cecilija ir Zofija (Panemunės pilies teatro (vad. V. Palaitienė) aktoriai D. Titliuvienė, J. Tamošaitis, E. Paulis, R. Danaitienė ir D. Abromienė), priminę istorinius faktus apie Skirsnemunę, iškilmingai įnešę miestelio vėliavą ir į sceną pakvietę dabartinį Skirsnemunės valdovą – seniūną Aidą Mozūraitį. Po seniūno sveikinimo žodžio Jurbarko kultūros centro Pilies kaimo moterų vokalinis ansamblis „Vikinda“ (vad. O. Jurėnienė) atliko Skirsnemunės himną ir dar keletą gražių dainų.

            Vaikų ir suaugusiųjų laukė smagios pramogos: Robotikos akademija, Vertimų stovyklavietės pramogos, „loterija be pralaimėjimų“, pasivažinėjimas arkliuko traukiamu vežimaičiu ir jodinėjimas žirgais. 17.00 val. visus teatro gerbėjus į premjerą pakvietė Skirsnemunės mėgėjų teatras (vad. B. Šneiderienė), parodęs naujai ir šiuolaikiškai interpretuotą nuotaikingą Balio Sruogos komedija „Dobilėlis penkialapis“, surinkusią sausakimšą žiūrovų salę ir sulaukusią audringo susirinkusiųjų susižavėjimo.

            Vakaro pradžioje visus susirinkusiuosius pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis, Lietuvos Respublikos Seimo narys skirsnemuniškis Ričardas Juška ir Skirsnemunės seniūnas Aidas Mozūraitis. Buvo apdovanoti futbolo turnyro dalyviai. Pirmąją vietą laimėjo ir Lietuvos Seimo nario Ričardo Juškos taurę iškovojo „Seredžiaus“ komanda. Kiekvienas norintis galėjo pasivaišinti „seniūno sriuba“.

             Vakaro šventiniame koncerte pasirodė Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela „Mituva“, Veliuonos kultūros centro kolektyvai: Raudonės kaimo kapela ir liaudiškų šokių ansamblis „Veliuonietis“, solistas Naglis Mačėnas, Raseinių kultūros centro liaudies šokių kolektyvas „Gynėvė“.

             Susirinkusieji smagiai šėlo su grupe „Dinamika“, o sutemus Skirsnemunės dangų nutvieskė šventinis fejerverkas. Labai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios šventės: organizatoriams, rėmėjams, dalyviams ir, žinoma, žiūrovams.

Info:wwwjurbarko-kc.lt

Liepos 6-oji Skirsnemunėje

         Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, prie Skirsnemunės krašto žmonėms skirto paminklinio akmens giedoti himno besirenkančius skirsnemuniškius pasitikusi Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus kultūrinės veiklos organizatorė Rūta Zmejauskienė pirmiausiai pasiūlė visiems užsiimti kūryba – ne tik vaikai, bet ir suaugusieji mielai piešė ant akmenėlių ir nuspalvino juos gražiausiomis spalvomis. Rūtai Zmejauskienei priminus Valstybės dienos reikšmę, miestelio gyventojus pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys skirsnemuniškis Ričardas Juška ir Skirsnemunės seniūno pavaduotoja Raminta Greičiuvienė. Susirinkusieji klausėsi puikių jaunos menininkės Patricijos Baužaitės atliekamų dainų, o 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedojo „Tautišką giesmę“. Po himno susirinkusieji neskubėjo skirstytis: buvo dainuojamos liaudies ir patriotinės dainos, o taip pat – Skirsnemunes himnas, kuriam žodžius paraše Leonida Totilaitė-Stankaitienė, o muziką – Vidmantas Misevičius.

info: www.jurbarko-kc.lt

Skirsnemunės mėgėjų teatras Jonines šventė Agluonėnuose

         Joninių išvakarėse, birželio 23-ąją, Agluonėnų etnografinėje sodyboje (Klaipėdos r.) šurmuliavo teatrų festivalis „Alasas lietuvininko kieme“. Jaukiame lietuvininko kluone susirinkę žiūrovai pamatė Agluonėnų jaunųjų teatriuko sukurtą komediją „Jonuko liga“ (rež. G. Šutkutė, A. Krupelytė), Skaudvilės mėgėjų teatro komediją „Daktaras irgi žmogus!“ (rež. Z. Jurevičienė), Pajūralio laisvalaikio salės mėgėjų dramos kolektyvo spektaklį „Dievo bausmė“ (rež. A. Šimkuvienė), Agluonėnų klojimo teatro (vad. A. Krupelytė) spektaklį „Žmonijos vieškelis“ pagal Vydūno misteriją „Jūrų varpai“.

          Festivalyje dalyvavęs Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės mėgėjų teatras (vad. B. Šneiderienė) susirinkusiems pristatė linksmą komediją „Ponaitis“ (pagal A. Gricių), žiūrovus sužavėjusią puikiai atskleistais ir įtaigiais veikėjų charakteriais, liaudiška muzika ir prieškario Kauno šokiais.

          Festivalio dalyviams koncertavo jaunatviška folkloro grupė „Folks“ iš Klaipėdos bei vietinis ansamblis „Agluona“. Skirsnemuniškiai labai džiaugiasi galimybe dalyvauti šiame puikiame renginyje ir pristatyti savo kūrybą Klaipėdos krašto žiūrovams.

Info: www.jurbarko-kc.lt

Gedulo ir vilties dienos „Tremties dūžiai“ paminėjimas Skirsnemunėje

        Birželio 14 d. Skirsnemunės bibliotekoje vyko Gedulo ir vilties dienos „Tremties dūžiai“ paminėjimas. Savo prisiminimais apie tremtį pasidalino Skirsnemunės seniūnijos žmonės. Visus susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko filialo pirmininkė Irina Pažereckienė, kuri bibliotekai padovanojo šiai progai skirtas knygas. Renginyje muzikavo Jurbarko bardų klubo nariai Kęstutis Bastys ir Rolandas Kulikauskas. Skirsnemunės seniūnas Aidas Mozūraitis padėkojo renginio dalyviams už atminties valandą ir pakvietė vykti į kapines pagerbti trėmimų aukas.

Info: www.jurbarko-kc.lt

Skirsnemunės moterų šokių kolektyvas "Svaja" sezoną užbaigė su baidarėmis

          Birželio 10d. sekmadienį Skirsnemunės moterų šokių kolektyvas "Svaja' savo šokių sezoną užbaigė su baidarėmis.

          Plaukimas Minijos upe nuo Vertimų iki Jurbarkų užtvankos atėmė daug jėgų, oras nelepino, reikėjo irtis prieš vėją. Tačiau visos su gera nuotaika pasiekė finišą.

          Šokėjos džiaugėsi rezultatu ir visos planavo jau kitą plaukimą.

Skirsnemunės seniūnijos informacija
Primename, kad šiais metais ūkininkai prašymus paramai už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus Skirsnemunės seniūnijoje gali pildyti iki birželio 4 dienos. Ateidami deklaruoti pasėlių pareiškėjai privalo atsinešti: 2017 m. paraišką, ūkininko pažymėjimą (būtina turėti tiems, kurie yra ūkininkai), žemės valdymo teisę patvirtinančius dokumentus ir įgaliojimą, jeigu deklaruoja pasėlius už kitą asmenį. Pasiteirauti galite tel. 8447 47131
Teatro mėgėjus sukvietė „Girdžių Krivūlė 2018“

         Gegužės 27 d., Girdžių klebonijos klojime vyko išskirtinė klojimo teatrų šventė „Girdžių Krivūlė 2018“. Tai vienintelė Jurbarko rajone vykstanti klojimo teatrų šventė, Girdžiuose vykstanti jau 8 metus. Kasmet jaukioje klojimo scenoje savo spektaklius pristato geriausi klojimo teatrai, atvykstantys iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šiais metais „Girdžių Krivulė 2018“ prasidėjo nuotaikingu šventės vedėjų Marcelės ir Izidoriaus (L. Zdanavičienė ir A. Vizbara) pasveikinimu bei šventės atidarymu. Sugiedojus Lietuvos himną į klojimo sceną pradėjo žengti aktoriai. Gausiai susirinkusiems šventės žiūrovams savo spektaklius pristatė: Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ (rež. Miranda Vaitkevičienė) spektaklį „Nei velnias, nei gegutė“, Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus mėgėjų teatras (rež. Zita Jurevičienė) spektaklį „Daktaras irgi žmogus“, Jurbarko kultūros centro Girdžių skyriaus klojimo teatras „Mituvis“ (rež. Loreta Zdanavičienė) spektaklį „Žentelis“ bei Jurbarko kultūros centro Skirsnemunė skyriaus mėgėjų teatras (rež. Birutė Šneiderienė) spektaklį „Ponaitis“. Skirsnemunės aktoriai šventę užbaigė ypač nuotaikingai, žiūrovai liko sužavėti įtaiginga vaidybą ir gera atmosfera. Klojimo teatrų šventėje „Girdžių krivūlė 2018“ taip pat dalyvavo garsus šalies režisierius Gytis Padegimas. Šventės pabaigoje visų teatrų vadovai apdovanoti simbolinėmis Girdžių klojimo dovanėlėmis bei padėkos raštais. Organizatoriai dėkojo visiems žiūrovams, dalyviams bei šventės rėmėjams. Šių metų „Girdžių Krivūlė“ buvo ypač šventiška ir jauki, tad nuoširdžiai dėkojame visiems teatrams, dovanojusiems mums gražiausius savo pasirodymus, ir ištikimiausiems teatro mylėtojams – gausiai susirinkusiems žiūrovams.

Info: www.jurrbarko-kc.lt

Skirsnemunėje paminėta Tarptautinė šeimos dienaSkirsnemunėje paminėta Tarptautinė šeimos diena
Skirsnemuniškiai šventė JurginesSkirsnemuniškiai šventė Jurgines
Kaziuko mugė SkirsnemunėjeKaziuko mugė Skirsnemunėje
Vasario 16-oji SkirsnemunėjeVasario 16-oji Skirsnemunėje
Praūžė triukšmingos Užgavėnės Skirsnemunėje, Giržiuose ir ŽindaičiuosePraūžė triukšmingos Užgavėnės Skirsnemunėje, Giržiuose ir Žindaičiuose
Laisvės gynėjų dienos minėjimas SkirsnemunėjeLaisvės gynėjų dienos minėjimas Skirsnemunėje
Padėkos vakaras SkirsnemunėjePadėkos vakaras Skirsnemunėje
SveikinimasSveikinimas
Ponaitis Kidulių dvarePonaitis Kidulių dvare
Skirsnemunėje sužibo Kalėdų eglutėSkirsnemunėje sužibo Kalėdų eglutė
Liūdna katinėlių  istorija su laiminga pabaigaLiūdna katinėlių istorija su laiminga pabaiga
Šilta, jauki adventinė popietė SkirsnemunėjeŠilta, jauki adventinė popietė Skirsnemunėje
Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena -gyvenimo siekiamybė'Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena -gyvenimo siekiamybė'
Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena - gyvenimo siekiamybė"Skirsnemunės kaimo bendruomenė, įgyvendina projektą "Sveika gyvensena - gyvenimo siekiamybė"
Daugiau rudens lygiadienio foto (N.Miliūnienė)Daugiau rudens lygiadienio foto (N.Miliūnienė)
Rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena – ant  Kartupėnų piliakalniųRudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena – ant Kartupėnų piliakalnių
Šv. Baltramiejus visus sukvietė į SkirsnemunęŠv. Baltramiejus visus sukvietė į Skirsnemunę
Skirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmęSkirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmę
Audros debesis SkirsnemunėjeAudros debesis Skirsnemunėje
Gedulo ir vilties dienaGedulo ir vilties diena
Skirsnemunėje paminėta Tarptautinė šeimos dienaSkirsnemunėje paminėta Tarptautinė šeimos diena
SveinimasSveinimas
Jurginės SkirsnemunėjeJurginės Skirsnemunėje
Kaziuko mugė mokyklojeKaziuko mugė mokykloje
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas SkirsnemunėjeLietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Skirsnemunėje
AkcijaAkcija
Lietuvos Laisvės gynėjų dienos minėjimas SkirsnemunėjeLietuvos Laisvės gynėjų dienos minėjimas Skirsnemunėje
SveikinimasSveikinimas
Skirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė RėkyvojeSkirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė Rėkyvoje
Skirsnemuniečių sėkmė „Atžalyno“ scenojeSkirsnemuniečių sėkmė „Atžalyno“ scenoje
Spalvinga ir graži Skirsnemunės miestelio šventėSpalvinga ir graži Skirsnemunės miestelio šventė
Skirsnemunės teatro premjera Skirsnemunės teatro premjera
Skirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė VIII tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Prie dvaro“Skirsnemunės mėgėjų teatras pasirodė VIII tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Prie dvaro“
Skirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmęSkirsnemuniškiai kartu giedojo Tautišką giesmę
Apie stovykląApie stovyklą
Skirsnemunės „Svajos“ šokėjos sukosi Pagramančio „Šokių pynėje“Skirsnemunės „Svajos“ šokėjos sukosi Pagramančio „Šokių pynėje“
Gedulo ir vilties dienos minėjimas SkirsnemunėjeGedulo ir vilties dienos minėjimas Skirsnemunėje
Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vizitas Panemunės pilyjeMinistro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vizitas Panemunės pilyje
Kaip Bronius Pauža Panemunės  pilyje skalbėKaip Bronius Pauža Panemunės pilyje skalbė
Šeimos dieną skirsnemuniškiai paminėjo šventėje „Mes kartu“Šeimos dieną skirsnemuniškiai paminėjo šventėje „Mes kartu“
Žibuoklėm pražydo...Žibuoklėm pražydo...
Koncertas "Tau mama"Koncertas "Tau mama"
Skirsnemunėje ir Pilies I kaime – dainingos ir smagios naujienosSkirsnemunėje ir Pilies I kaime – dainingos ir smagios naujienos
Skirsnemuniškių „Ponaitis“ svečiavosi EržvilkeSkirsnemuniškių „Ponaitis“ svečiavosi Eržvilke
Velykinis sveikinimasVelykinis sveikinimas
Kaziuko mugėKaziuko mugė
Linos virtuvė džiugina šeimą ir... turistusLinos virtuvė džiugina šeimą ir... turistus
Daininga ir jauki Valentino dienos šventė SkirsnemunėjeDaininga ir jauki Valentino dienos šventė Skirsnemunėje
Skirsnemunės „Ponaitis“ pristatytas Paulių bendruomeneiSkirsnemunės „Ponaitis“ pristatytas Paulių bendruomenei
Užgavėnių šventė Skirsnemunėje 2016Užgavėnių šventė Skirsnemunėje 2016
img
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba

www.skirsnemune.lt

Svetainių kūrimas optimizavimas        Svetainiu tinklapiu kurimas www.proweb.lt optimizavimas