LtIEn Skirsnemunės kaimo bendruomenė mail Svetainės medis
www.skirsnemune.lt
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba
  
Juvencijus Gadliauskas
Juvencijus Gadliauskas
Juvencijus Gadliauskas tel.: 8 652 83670
Juvencijus Gadliauskas tel.: 8 652 83670

Nervų ligas gydo paslaptingais vaistais

Juvencijaus Gadliausko mob.tel.: 8 652 83670

      Kiekvienoje Gadliauskų šeimos kartoje būdavo žmogus, padedantis kitiems įveikti ligas.
Skirsnemunėje (Jurbarko r.) nuo seno gyvenančių Gadliauskų šeimoje dalia rūpintis tais, kuriems truputį blogai su nervais, dažniausiai atitekdavo vyriausiajam sūnui.

„Moku gaminti tik vaistus, kurių receptus paliko tėvas ir kurie iš rankų į rankas keliavo šimtmečius“, - sakė Juvencijus.

img   Plačiau
Sebastijonas Gadliauskas

Atsiminimas apie Sebastijoną Gadliauską

"Kitas epizodas, likęs mano atmintyje, susijęs su medicina. Tuo metu Lietuvoje labai pagarsėjęs buvo Skirsnemunėje gyvenęs žolininkas Sebastijonas Gadliauskas. Buvo jis kilęs iš bajorų, o dar svarbesnė ta aplinkybė, kad jis buvo antros grupės regėjimo invalidas. Susiruošiau vieną gražią dieną ir nukakau pas tą žmogų. Papasakojo jis man tikrai įdomią savo protėvių istoriją, parodė atsiliepimų knygą, kurioje, jo žodžiais tariant, yra padėkų net iš žydų žemės. Jis tvirtino, kad jo žolelėmis galima išgydyti visas ligas, o ypač pasiutimą, nors mokslo vyrai ilgai tuos vaistus tyrę, bet jokios jų gydomosios galios taip ir neįžvelgę. Apie visa tai parašiau straipsnį, kuriame papasakojau Sebastijono Gadliausko giminės istoriją. Jo vaistų problemą palikau su klaustuku. Gal po to mano rašinio žolininko biudžetas dar gerokai pasipildė, nes gana daug neregių į Skirsnemunę patraukė. Tą straipsnį buvau beužmirštąs, bet vieną gražią dieną į redakciją įlėkė garsioji Lietuvos žolininkė Eugenija Šimkūnaitė, kuri noriai bendradarbiavo ir mūsų žurnale. Įlėkė ir tiesiai prie reikalo: "Kuris čia jūsų tą šarlataną išgarsinot?" Kadangi nesijaučiau nusikaltęs, nedelsdamas prisipažinau. Gavau pipirų, o žurnalas gana ilgam laikui neteko geros bendradarbės. Gaila, bet su Eugenija Šimkūnaite mes taip ir nesusitaikėme, nes ji mane viešose paskaitose kaltino, kad esą aš už nepripažinto žolininko reklamą gavęs nemažą sumelę. Teko kreiptis į Sveikatos ministeriją, kad sudrausmintų įsismaginusią medicinos mokslų daktarę. Įvairių nutikimų buvo ir daugiau, bet visko neaprašysi, o darbą žurnale prisimenu su malonumu."

Saulius Plepys

Penkios Gadliauskų gydytojų kartos

Rita Šemelytė, Savaitraštis „Šeimininkė“

Į Skirsnemunę traukė pėsti ir važiuoti. Žmonių būdavo tokia gausybė, kad tekdavo iškinkyti arklius, pasistatyti palapines ar pernakvoti kur daržinėje ant šieno, kol ateis eilė pas daktarą Gadliauską. Ne veltui toks gajus ir iki šiol aktualus posakis „Visos ligos nuo nervų“. Nuo jų daktaras daugiausia ir gydė.

Kai žmonės prarasdavo viltį pasveikti, išbandydavo visas tradicines gydymo priemones, kažkaip sužinodavo, kad Skirsnemunėje gyvena daktaras, stebuklingai gydantis ligas, kad jo vaistų receptas, perduodamas jau į penktą kartą, praktikoje naudojamas pusantro šimto metų, padeda pasveikti. Ir žmonės pagydavo, registracijos žurnale palikę dėkingumo įrašus.

Šiuo metu Gadliauskų namuose žmones priima pirmojo garsaus gydytojo provaikaitis Juvencijus Gadliauskas.

img   Plačiau
img
Naujienos |KOMENTARAI |Apie bendruomenę |Projektai |SKELBIMAI |2 proc. |Kontaktai |Skirsnemuniečių kūryba

www.skirsnemune.lt

Svetainių kūrimas optimizavimas        Svetainiu tinklapiu kurimas www.proweb.lt optimizavimas